مسئله ، مشکل جراحی سریال داستان کارگردان

مسئله ، مشکل: جراحی سریال داستان کارگردان عمل جراحی مهران غفوریان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی درمان ریزش مو و کچلی با سیب‌زمینی سرخ‌شده

مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد که ترکیبات شیمیایی موجود در سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده فوری می‌تواند جهت درمان ریزش مو و طاسی بافایده باشد. آزمایش‌های اولیه روی موش‌ها

درمان ریزش مو و کچلی با سیب‌زمینی سرخ‌شده

درمان ریزش مو و کچلی با سیب زمینی سرخ شده

عبارات مهم : درمانی

مطالعات پژوهشگران نشان می دهد که ترکیبات شیمیایی موجود در سیب زمینی های سرخ شده است فوری می تواند جهت درمان ریزش مو و طاسی بافایده باشد. آزمایش های اولیه روی موش ها نتیجه بخش بوده و آزمایش های بعدی روی انسان انجام خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سیناپرس، تیمی از پژوهشگران ژاپنی در مطالعات خود موفق شده است اند ریشه فولیکول مو را که به اختصار «HFGS» نامیده می شود، در موش های آزمایشگاهی طاس مجددا رشد دهند. پژوهشگران در این آزمایش از مواد شیمیایی موجود در سیب زمینی های سرخ شده است صنعتی و مشابه آنچه در فست فودها استفاده می شود، بهره بردند.

در این مطالعات، پژوهشگران از ماده شیمیایی دی متیل پلی سیلوکسان (dimethylpolysiloxane) جهت درمان کچلی در موش ها استفاده کرده اند. این ماده شیمیایی در سیب زمینی های نیمه آماده مورداستفاده در فست فودها به کار می رود و از ماسیدن روغن روی آن ها جلوگیری می کند. به باور پژوهشگران، علت کاربردی بودن این ماده شیمیایی و تأثیر بسیار بافایده آن در رویش دوباره موهای ریخته، توانایی عبور ساده اکسیژن از این ترکیب است.

درمان ریزش مو و کچلی با سیب‌زمینی سرخ‌شده

جونجی فوکودا (Junji Fukuda) استاد دانشگاه ملی یوکوهاما در توضیح این مسئله اعلام کرد: «کلید رویش دوباره مو و ریشه فولیکول آن، گزینش این مواد پایه جهت مخزن کشت در آزمایشگاه بود. ما از ماده شیمیایی دی متیل پلی سیلوکسان که توانایی نفوذپذیری بالایی در برابر اکسیژن دارد؛ در کف ظروف کشت استفاده کردیم و این عنوان نتیجه ای عالی در پی داشت.»

در ادامه پژوهشگران ریشه فولیکول مو (HFGS) را به زیر پوست قسمت های کچل شده است موش ها تزریق کردند و دریافتند که در این مناطق موهای سیاه و تازه شروع به رویش کردند. به نظر می رسد این روش در انسان ها نیز کاربرد دارد و نتیجه های مؤثری به بار خواهد آورد. این مسئله ازآن جهت دارای اهمیت است که همه ساله در سراسر جهان، میلیاردها دلار جهت درمان ریزش مو هزینه می شود و روش های درمانی رویش مجدد مو به تازگی به عنوان راه حلی درمانی ارائه شده است اند. متأسفانه بااهمیت ترین چالش پیش رو در روش درمانی فوق، تولید و ساخت دوباره حجم وسیع فولیکول ریشه مو هست. دکتر فوکودا در این مورد می گوید: «ما بسیار امیدواریم که تکنیک تازه مورداستفاده در این پژوهش، باعث رویش دوباره موهای انسان شود و جهت درمان طاسی و ریزش مو و به خاص ریزش موی سر مردان که منجر به طاسی می شود (androgenic alopecia) مورداستفاده قرار گیرد.»

مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد که ترکیبات شیمیایی موجود در سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده فوری می‌تواند جهت درمان ریزش مو و طاسی بافایده باشد. آزمایش‌های اولیه روی موش‌ها

وی در ادامه توضیحات خود افزود: «درواقع، ما داده های اولیه ای داریم که نشان می دهد شکل گیری ریشه فولیکول انسانی با استفاده از کراتینوسیت های (keratinocytes) انسانی و سلول های پاپیلای پوست (dermal papilla) امکان پذیر است.»

در این تحقیقات دانشمندان از ترکیب سلول های پوست موش ها با سلول های بنیادی موش و انسان استفاده می کنند و آن ها را در حفره های کوچکی روی تراشه ای خاص قرار می دهند. بعد از سه روز، سلول ها با فاصله از یکدیگر و به صورت مجزا رشد می کنند و از خود فواید فولیکول ریشه مو را بروز می دهند. این روش بسیار راحت و درعین حال قدرتمند و امیدبخش است.

واژه های کلیدی: درمانی | استفاده | استفاده | شیمیایی | سیب زمینی | درمان ریزش مو | سیب زمینی سرخ شده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs