مسئله ، مشکل جراحی سریال داستان کارگردان

مسئله ، مشکل: جراحی سریال داستان کارگردان عمل جراحی مهران غفوریان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت تخم مرغ

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت کالاها به خصوص تخم مرغ دیده می شود، گفت که این مافیای اقتصادی جهت کسب منفعت زیا

ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت تخم مرغ

ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت تخم مرغ

عبارات مهم : بازار

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت کالاها به خصوص تخم مرغ دیده می شود، گفت که این مافیای اقتصادی جهت کسب منفعت زیاد اقدام به واردات اقلام متفاوت می کند که متاسفانه دولتمردان به این عنوان توجهی ندارند.

حسن حسینی شاهرودی در گفت وگو با ایسنا، نبود مدیریت درست و به دنبال آن عدم نظارت کافی را باعث زیاد کردن قیمت کالاها دانست و گفت: کشور ما به نظام جامع تولید و مصرف یعنی همان چیزی که تمامی کشورهای پیشرفته از آن استفاده می کنند، نیازمند هست. ما هنوز نتوانسته ایم میزان تولیدات داخلی و مصرفمان را در عرصه محصولات کشاورزی، دامی و سایر تولیدات صنعتی رصد کنیم تا براساس آن نیازهای مردم را مرتفع نماییم.

وی وجود نظام جامع را جهت رصد بازار تولید و مصرف مهم دانست و اظهار کرد: نظام جامع تولید و مصرف نداریم به همین علت در بعضی مقاطع شاهد عرضه بسیار زیاد اقلامی همچون مرغ، تخم مرغ، برنج و روغن هستیم که علت آن واردات زیاد این کالاها در زمانی است که نمونه داخلی آن در کشور وجود دارد. این روند نتیجه ای جز زیاد کردن قیمت کالاها و متضرر شدن تولید کنندگان و کشاورزان ندارد.

ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت تخم مرغ

حسینی شاهرودی همچنین گفت: از طرف دیگر زیاد کردن جهشی قیمت ها را در برهه هایی شاهدیم که این امر به علت عدم رصد بازار به وسیله وزارتخانه های صنعت و کشاورزی هست. ما در کشوری زندگی می کنیم که قرار است براساس سند چشم انداز ۲۰ ساله در سال ۱۴۰۴ تبدیل به کشور اول منطقه شویم ولی با این روند کُند و لاک پشتی رسیدن به این مهم دور از ذهن به نظر می رسد.

به گفته وی کشورهایی همچون گرجستان، ارمنستان، تاجیکستان، عراق، ترکیه و حتی افغانستان، در بعضی از زمینه ها از ما جلوتر هستند. ما در دولتمردان نمی بینیم که به دنبال برنامه جامع و چیدن پازلی در حوزه اقتصادی باشند که نقش هرکس در این پازل مشخص باشد. قطعا در این شرایط مجلس نیز حمایت های مورد نیاز را از این برنامه جامع خواهد کرد.

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت کالاها به خصوص تخم مرغ دیده می شود، گفت که این مافیای اقتصادی جهت کسب منفعت زیا

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نوسانات قیمت در بازار را ناشی از حاکم نبودن سیاستی بر آن دانست و گفت: ما در کشور ستاد تنظیم بازار و قانون مرتبط با آن را داریم که باید مرتبا اوضاع بازار را رصد کند. نه اینکه الان که قیمت مرغ و تخم مرغ گران شده است تازه فکر کند که می خواهد چه کاری انجام دهد. آن هم در شرایطی که چند ماه است این معضل را داریم.

وی افزود: پرسش این است که آیا نتوانستیم در این مدت واردات مرغ داشته باشیم و یا اینکه مباحث دیگر پشت پرده است که به بهانه آنفلوآنزای مرغی واردات مرغ صورت می گیرد و به دنبال آن مرغ های تولیدی را معدوم کرده و خسارات به بیمه ها وارد می کنیم. قطعا پای مافیای واردات در میان هست. افراد خاصی که به آنها مجوز واردات می دهند و افراد عادی نمی توانند همچون آنها کالایی را به داخل کشور وارد کنند.

حسینی شاهرودی ادامه داد: فضا را جهت زیاد کردن قیمت ها ایجاد می کنند تا از قِبَل آن مافیای بازار در کشور منفعت بیشتری را کسب کنند. این روند را در سایر اقلامی همچون برنج و شکر و حتی ماشین و وسایل مهم شاهدیم. همه از حضور مافیای اقتصادی نشأت می گیرد که متاسفانه در این شرایط دولتمردان توجهی نمی کنند.

ردپای مافیای اقتصادی در زیاد کردن قیمت تخم مرغ

واژه های کلیدی: بازار | واردات | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs